Projektanci wnętrz poszukują nieustannie coraz to nowych rozwiązań pozwalających im na udekorowanie pomieszczenia. Możliwości jest wiele, za jedną z najciekawszych można zaś uznać trójwymiarowe panele ścienne. Ten nietypowy, choć jednocześnie dekoracyjny materiał, można zastosować bez względu na to, jakiego rodzaju ścianę chcemy udekorować w ten sposób.

Zdobywa dużą popularność, nic więc dziwnego, że przekonują się do niego zarówno osoby myślące o wykończeniu nowoczesnego wnętrza, jak i te, które posiadają wnętrze stylowe. Oczywiście, panele trójwymiarowe różnią się między sobą w zależności od tego, z jakiego materiału zostały wykonane, jeszcze przed decyzją o ich praktycznym zastosowaniu, warto więc zastanowić się nad tym, jakie są ich znaki rozpoznawcze.

Panele gipsowe – idealny sposób na zabawę formą, światłem oraz barwą
Na pierwszy plan zdają się wysuwać panele gipsowe i nie ma w tym nic dziwnego. Gipsowa okładzina przyczynia się przecież do tego, że w jednym wnętrzu można połączyć nie tylko oryginalne wzornictwo, ale również stylistykę i nietypowy klimat, a wszystko to można osiągnąć bez większego wysiłku. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że mamy do czynienia nie tylko z materiałem niezwykle efektownym, ale również naturalnym. Tylko od nas zależy to, czy zdecydujemy się na wykorzystanie relatywnie dużych płyt, czy też mniejszych konstrukcji. Czasem możemy też zaobserwować, że ściany wykończone panelami gipsowymi posiadają ciekawe oświetlenie w postaci światełek LED oraz kinkietu.

Okładzina z drewna – bezpieczne dla alergików

Jeśli w naszym domu mieszka alergik, a także wówczas, gdy sami nie potrafimy nie zachwycać się klasycznymi rozwiązaniami, powinniśmy zainteresować się panelami wykonanymi z drewna. Okazuje się, że okładzina taka zwraca na siebie uwagę nie tylko dlatego, że znakomicie dekoruje wnętrze. Wiele osób sięga po nią także dlatego, że pozwala ona na jego wygłuszenie izolując pomieszczenie od innych części naszego domu, co wpływa korzystnie na sam komfort wypoczynku. Okładzina drewniana nie zawsze ma taki sam kształt. Niektórzy klienci najwyżej cenią sobie standardowe rozwiązania, a więc miłe dla oka klasyczne cegiełki o różnej wielkości. Często mamy jednak do czynienia również z kostkami, które pozwalają na uzyskanie miłego dla oka efektu szachownicy.

Panele tapicerowane, czyli sposób na okładzinę ściany w sypialni

Jeśli śledzimy nowości w zakresie paneli trójwymiarowych, musieliśmy natknąć się na informacje o panelach tapicerowanych i ich zaletach. Tym razem mamy do czynienia z materiałem nie tylko dekoracyjnym, ale i miłym w dotyku, nic więc dziwnego, że powszechnie wykorzystuje się je, aby ozdobić ścianę znajdującą się tuż za łóżkiem. Panele tego rodzaju to także ważny element wnętrz w stylu glamour.