Prześcieradło z gumką czy bez Które wybrać

Wygodne łóżko to gwarancja dobrze przespanych nocy, a co za tym idzie wypoczynku, fantastycznego samopoczucia i energii do pracy oraz wykonywania obowiązków domowych. Oczywiście nawet najlepszy materac to jeszcze nie wszystko by kofortowo spędzic noc. Konieczna będzie także pościel, a kiedy masz już wygodną kołdrę i poduszkę, zastanów się, jakie wybrać prześcieradło.

Prześcieradła z gumką – dlaczego warto?

Aby dobrze przygotować łóżko, warto zapoznać się z dostępnymi na rynku modelami prześcieradeł, kołder i poduszek. Prześcieradła z gumką cieszą się zdecydowanie większą popularnością, gdyż są bardziej praktyczne i łatwo ich używać. To doskonały dodatek do pościeli, który umożliwia regenerujący sen i dobrej jakości odpoczynek. Prześcieradła z gumką nie ściągają się i doskonale dopasowują się do materaca. Oczywiście są wygodne, a po rozłożeniu unikniesz wałkowania materiału. Wybór odpowiedniego rozmiaru jest szczególnie ważny. W tym celu sprawdź najpierw wymiary powierzchni do spania. Rozmiar materaca powinien być równy wymiarom prześcieradła z gumką. Skontroluj także szerokość materaca – jeśli jest gruby, prześcieradło musi być nieco większe, w przeciwnym wypadku będzie spadać.

Prześcieradła z gumką powstają z dobrej jakości materiałów frotte oraz jersey. Dostępne są także modele z bawełny oraz satyny bawełnianej, jednak wymagają prasowania, a do tego nie rozciągają się. Ten rodzaj prześcieradła jest wygodny, łatwo ubrać go na materac, a do tego nie trzeba go poprawiać co rano. Ten element jest szczególnie cenyy w przypadku, gdy na łóżku śpią dzieci, któe wiercąc się skutecznie potrafią ściagnąć prześcieradło. Jedyną wadą prześcieradła z gumką jest jego składanie. Trzeba się tego po prostu nauczyć.

Prześcieradło bez gumki – czy to dobry wybór?

Wybierając prześcieradło, możesz zdecydować się na propozycję bez gumki. To doskonały wybór dla osób, które nie śpią w łóżku, tylko zajmują kanapy, wersalki czy narożniki. W przypadku takich rozwiązań  założenie prześcieradła z gumką jest po prostu niemożliwe. Wybierając prześcieradło bez gumki, upewnij się, że jest ono większe niż powierzchnia do spania. W praktyce szukając odpowiedniego modelu na kanapę o rozmiarze 140 × 200 wybierz materac 160 × 200 cm. Do produkcji prześcieradła bez gumki służy przede wszystkim bawełna oraz satyna bawełniana. Niestety, szybko się gniotą, podwijają i wywołują spory dyskomfort w trakcie odpoczynku, szczególnie dla osób, które wiercą się w nocy i często zmieniają pozycję. Jednak są szybkie i łatwe do złożenia oraz przechowywania.