lampa nad lustro

Projektowanie każdego pomieszczenia, to bez wątpienia duże wyzwanie. Nie tylko zakup mebli czy dobór odpowiedniej farby jest problematyczny, ale kolorowy wazon w kuchni czy lampa nad lustro dopełniająca charakter całego wnętrza też może okazać się ciężkim wyborem.

Jak nowocześnie zaaranżować wnętrze?

Przed przystąpieniem do aranżacji wnętrza zastanówmy się jaki styl obierzemy. Obecne trendy opierają się na minimalizmie i prostocie. Są to cechy dominujące w stylu nowoczesnym. Nie oznaczają one bowiem chłodnego charakteru, a symetrię i pozbycie się niepotrzebnych ozdób. Elementy wyposażenia domu pozostają schowane w szafkach, nie eksponujemy niepotrzebnych rzeczy. Stawiamy na funkcjonalność i komfort. Ograniczamy tym samym ilość sprzątania.

Stawianie na otwarte kuchnie

Jeśli mamy taką możliwość, to uczyńmy przestrzeń jak najbardziej otwartą. Połączenie kuchni z salonem i jadalnią przyczyni się do powstania dużej powierzchni. Rezygnujemy ze ścian działowych. Jeśli już trzeba zdecydować się na nie, to pomyślmy o drzwiach w formie ukrytej, które są zlicowane ze ścianą i ościeżnicą. To zabieg mający na celu optyczne powiększenie przestrzeni. Innowacyjnym rozwiązaniem jest zamontowanie szklanych drzwi, jednak w tym przypadku trzeba uważać, by nie uległy szybkiemu zniszczeniu.

Lampa nad lustro obowiązkowym elementem każdej łazienki

Lampy sprawiają, że we wnętrzu buduje się klimat. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że to właśnie światło wydobywa najwięcej uroku w domu. W łazience jest ono szczególnie ważne. Taka lampa nad lustro pomaga podczas wykonywania codziennego makijażu lub golenia oraz stanowi gustowną ozdobę wnętrza. Zabiegiem wpływającym na optyczne powiększenie przestrzeni jest przymocowanie dużych luster. Często stosuje się je w małych pomieszczeniach, takich jak właśnie łazienka czy sypialnia. Dzięki temu niewielka ilość miejsca nie jest przytłaczająca. Zastosowanie lampy nad takim lustrem doświetli odbijające się w nim wnętrze pokoju, co da bardzo ciekawy efekt.

Kolorystyka w nowoczesnych wnętrzach

Najczęściej wybieranymi kolorami są odcienie bieli, czerni, szarości. Sprawdzają się także beże i odcienie zieleni. Dzięki nim człowiek jest odprężony i zrelaksowany. Zastosowanie kilku dodatków w kolorach fioletu, turkusu czy neonowej zieleni doskonale podkreślą wnętrze, nie zaburzając przy tym całej koncepcji, jeśli rozmieszczenie będzie symetryczne. Sprawdzą się także coraz modniejsze dodatki miedziane lub delikatny czerwony akcent.