producent dzianin łódź

Tkaniny ekologiczne są wykorzystywane przez światowej sławy projektantów oraz niszowe marki, a coraz więcej użytkowników ma świadomość, że są one nie tylko lepsze dla środowiska, ale również i dla nas. To doskonały wybór i gwarancja najlepszej jakości.

Ekologiczne materiały – dlaczego warto?

Branża modowa w znacznym stopniu doprowadziła do pogorszenia zanieczyszczenia na całym świecie. Produkcja odzieży stanowi ponad 10% emisji dwutlenku węgla. Dodatkowo w znacznym stopniu zanieczyszcza wodę, która jest tak potrzebna miliardom ludzi żyjących na całym świecie. Statystyki i badania pokazują, że do 2050 roku w wodach znajdzie się ponad 22 milionów ton cząsteczek mikroplastików z ubrań. Co gorsza, nigdy nie ulegną one biodegradacji. Wyprodukowanie jednej bawełnianej koszulki wiąże się z koniecznością użycia nawet 2700 litrów wody. To ogromna ilość, która pozwoli przetrwać człowiekowi nawet przez 30 miesięcy. Biorąc pod uwagę te statystyki oraz wiele innych badań wykonanych przez ekspertów nie dziwi stanowisko coraz większego grona osób wybierających ekologiczne materiały. Świadomość konsumentów sprawia, że wszystko w branży modowej zaczyna się zmieniać. Mowa nie tylko o kupujących, ale ogromna różnica jest widoczna w osobach zajmujących się szyciem i dystrybucją – jak na przykład producent dzianin Łódź to jedno z miast w Polsce, w którym mieszkańcy przykładają ogromną wagę do ponownego używania ubrań oraz wybierania ekologicznych materiałów. Oby kolejne miasta szły ich przykładem.

Drugie życie dla ubrań

Decydując się na zakup ubrań, warto wybierać dobrej jakości propozycje, które nie zniszczą się po pierwszym użyciu i po kilku praniach nie wylądują na wysypisku śmieci. Na przykład len, jedwab, lyocell i inne. Warto kupować ubrania wyprodukowane we własnym kraju, aby nie był konieczny ich transport z innego państwa. Takie działanie nie przyczyni się do powiększenia śladu węglowego.

Ekologiczne materiały minimalizują skutki modowego konsumpcjonizmu. Dzięki dobrze dobranej odzieży redukcji ulega zanieczyszczenie wód i całego środowiska. To doskonały sposób na redukcję użycia chemikaliów i jednocześnie gwarancja dobrego samopoczucia. Jest to uwarunkowane delikatnością i brakiem szkodliwych środków niebezpiecznych dla skóry. Dochodzi do tego także piękna prezentacja i trwałość.